• MUDr. Petros Christodoulou

Abdominoplastika. Jde to "na pojišťovnu"?"Dobrý den p.Doktore..mohu se zeptat na plastiku břicha? Mam 29 let a jsem po dvou císařských řezech, mam to břicho šíleně převisle..kolik by mě to odřezaní stalo? Známá na tady tom ,,odřezu" byla a tvrdí mi, že když si zajdu k chirurgovi..tak mi to může pěkně napsat, aby mi to zaplatila pojišťovna..mohl byste mi poradit? Děkuji a přeji krásný slunečný den.."

Dobrý den,

z přiložených fotek vidím, že máte poměrně velký břišní převis se silnou podkožní tukovou vrstvou. Jediné řešení, které Vám opravdu pomůže je chirurgické odstranění převisu, neboli abdominoplastika. Když se podíváte na mé dřívější příspěvky na poradně, najdete odpověď na otázku, kterou mi položila jedna pacientka, kde tuto operaci popisuji podrobněji. Po dvou těhotenstvích navíc máte téměř jistě i rozestouplé a povolené přímé břišní svaly, které bude také potřeba zpevnit. Aby Vám přinesla operace žádoucí estetický výsledek, bylo by vhodné zkombinovat abdominoplastiku s liposukci břicha aby se ztenčila zbývající tuková vrstva a především také liposukce boků, jinak by vznikla značná asymetrie – plošší břicho a objemné boky.

Co se tyče pojišťovny, oni bohužel hradí jen v případě, že se jedná o obří kožní převisy, většinou u obézních lidí, kde došlo k extrémnímu hubnutí. I tam, každý případ podléhá schválení revizním lékařem. Kdyby se chirurg pokusil cokoli co normálně nehradí pojišťovna odoperovat a následně „se pokusil šikovně to napsat“ na pojišťovnu, mohlo by mu to čistě teoreticky projít, nicméně pochybuji, že by to kdokoliv udělal. Šlo by v podstatě o podvod a riskoval by tím minimálně svou pověst a práci:)

Cenu Vám nemohu sdělit veřejně na stránce, z prostého důvodu. Cena se odvíjí od rozsahu operace, předpokládaného trvání celkové anestezie, dalších vedlejších výkonů (např. liposukce). Takže to co napíšu Vám, nemusí platit pro jinou pacientku. Není problém však cenu probrat přes soukromou zprávu. Poslal jsem Vám orientační cenu.

MUDr. Petros Christodoulou Medicom Clinic, Praha

fotografie byly zveřejněné se svolením pacientky

#abdominoplastika

347 zobrazení