• MUDr. Petros Christodoulou

Co se dá udělat s jizvou


"Dobrý den. Dostala jsem na vás kontakt od kamarádky. Jsem skoro 3 roky po císařském řezu a pořád mám problémy s jizvou. Už jsem to i říkala u doktorky a ta řekla ať si s tím někam zajdu. Jizva mě pořád na pravé straně bolí na dotek mám ji takovou škaredou vystouplou. Nejde mi o to jak vypadá to schovám ale opravdu mě na dotek i při blbém pohybu bolí. Posílám foto. Děkuji za odpověď co by se s tím dalo dělat a zda by to šlo udělat na úhradu pojišťovnou"

Dobrý den,

na fotce jizva vypadá spíše lehce vytahaná a ztenčená, než vystouplá, možná to je špatným osvětlením. Pokud jizva na dotek bolí, mohlo by to znamenat že je v podkožní jizvě uvězněná větev kožního nervu. Taková situace může sice byt velice nepříjemná a zdrojem velkých potíží, ale je to řešitelné. Toto je však jedná z těch situací, kdy Vás opravdu musím osobně vidět a vyšetřit, protože takový závěr na dálku nemůžu udělat.

Co se tyče úhrady, pokud jde jen o tu distendovanou (vytahanou) jizvu, ta se vyřízne a znovu pěkně zašije, a to by bylo na přímou úhradu pacientem, protože by šlo o operaci z estetické indikace, nikoliv zdravotní. Pokud ale zjistím že tam máte bolestivý neurom(ten uvězněný pahýl nervu) tak by to pak byla záležitost zdravotní a operaci bychom provedli na úhradu pojišťovnou.


MUDr. Petros Christodoulou

Medicom Clinic, Praha

#jiné

67 zobrazení