• MUDr. Petros Christodoulou

Zmenšení prsou "na pojišťovnu". Jak to vlastně chodí."Prosím VÁS pane doktore jsem léčená epileptička mám 6 prsa mám problémy s krční páteří lze to přes pojišťovnu ze zdravotních důvodů myslím zmenšit prsa děkuji"

Dobrý den,

vysvětlím v rychlosti, jak to chodí s pojišťovnou. Aby tuto operaci pojišťovna klasifikovala jako operaci ze zdravotních důvodů a následně souhlasila s jejím uhrazením, musí se splnit určitá kriteria.

1. Potvrzení od neurologa, že máte problémy, které jsou způsobeny nebo na které mají velký vliv veliká a těžká prsa. 2. Podobné potvrzení od ortopéda. 3. Předpoklad, že se odstraní tkáň o váze 500g až 1kg, z každého prsu (každé pracoviště toto kriterium má nastavené různě, proto ten váhový rozdíl). K této záležitosti se vyjádří plastický chirurg.

Výše uvedená potvrzení a vyjádření plastického chirurga s indikaci k výkonu se odešlou reviznímu lékaři příslušné pojišťovny ke schválení. Pojišťovny mají také různě nastavenou laťku přísnosti, takže to co by prošlo u jedné, nemusí projít u jiné.

Pacientky to někdy „zkouší uhrát na pojišťovnu“, v tom smyslu že buď lže o tom, že má problémy, nebo se pokusí přemluvit výše uvedené lékaře, aby to potvrzení napsali. V čistě teoretickém a málo pravděpodobném případě že se jim to podařilo, je důležité si uvědomit, že při operaci ze zdravotních důvodů se z logiky věci přihlíží více na zdravotní stránku než na estetiku. To znamená, že Vám chirurg zmenší prsa tak, aby se ulevily potíže, ale výsledná velikost nemusí odpovídat Vaším představám. Často chodí pacientky ke konzultaci po absolvování neurologického a ortopedického vyšetření kde mají potvrzeno, že trpí bolestmi zad kvůli nadměrně velkému poprsí, s požadavkem o konečné velikosti č. 3 nebo dokonce i č. 4. Takovému požadavku nemůžeme vyhovět, protože je jasné, že zmenšení prsou na velikost č. 4 zdravotní problémy nevyřeší. Existují výjimky, kdy jsou původní prsa tak veliká a tělesná stavba pacientky taková, že výsledná prsa nemohou byt menší než č. 3. Je to ale, jak jsem řekl, spíše výjimkou než pravidlem

MUDr. Petros Christodoulou Medicom Clinic, Praha

#zmenšeníprsou

127 zobrazení