• MUDr. Petros Christodoulou

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou, nebo vlastním tukem?


"Dobrý den, chci se zeptat, zda provádíte zvětšení rtů a jaká je přibližná cena. Vím, že se provádí kyselinou hyaluronovou, ale dočetla jsem se, že i tukovým autotransplantátem (lipofilling). Zajímalo by mne, jaký je časový rozdíl ve vstřebatelnosti a v ceně. Děkuji"

Dobrý den, zvětšení rtu provádíme a cena se odvíjí od použité metody, materiálu a také od toho, jestli se to provádí v celkové nebo v místní anestezii. Proto cenu Vám můžu sdělit až po vyšetření.

Obecně, zvětšení rtů se provádí: 1. Syntetickým materiálem jako je silikon, Gore-tex, hydrogel atd. Obrvoskou nevýhodou je pocit cizího tělesa. Pokud je materiál injekční, tak se v případě kompllikací(alergie, infekce) nedá odstranit. 2. Biologickým materiálem – kolagen, hyaluronová kyselina atd. Vypadá do přirozeně ale výsledek je krátkodobý – vydrží několik měsíců. 3. Vlastní tuk(takzvaný lipofilling) nebo jiná tkáň(škára, fascie atd). Trvalý a velmi přirozený výsledek. Tento materiál se asi z 40% vstřebá a co zůstane, je pak trvalé. Nehrozí žádná alergická reakce jelikož jde o tělu vlastní materiál. 4. Chirurgicky: Posunem tkáně z vnitřní(ústní) strany rtu. Přirozený a trvalý výsledek. Nelze ale tento výkon použit u každého pacienta

Typ výkonu se volí po konzultaci s pacientem, který vysvětlí svou představu a chirurg pak nabídne vhodné řešení

MUDr. Petros Christodoulou

Medicom Clinic, Praha


#výplně #lipofilling

56 zobrazení